izveštaj poslale učiteljica Nataša i učiteljica Lavinika

Učenici od I do IV razreda imali su priliku da se na jedan poseban način upoznaju sa prošlošću, da vide na jednom mestu sve ono o čemu udženici pišu.

Posetili smo Narodni muzej Zrenjanin

Obilazak istorijskog, etnološkog, prirodnjačkog, arheološkog i odeljenja istorije umetnosti bilo je uz predavanje koje su učenici pomno, sa velikim zanimanjem pratili i fotografisali.

Posetili smo Gradsku narodnu biblioteku „Žarko Zrenjanin”

U prelepo uređenom prostoru, uz srdačnu dobrodošlicu, prijatnu atmosferu i veliki broj naslova, dočekale su nas bibliotekarke sa Dečjeg odeljenja biblioteke. Učenici su imali prilike da se upoznaju sa dečjim knjigama, slikovnicama, enciklopedijama, stripovima i časopisima.

Posetili smo Gradsku baštu

Županijski park, danas poznat kao Gradska bašta, nastao je davne 1889. godine. Fontana sa figurom rode i kamenog lava koji se nalazi tik uz fontanu, zelenilo u bašti i prelepo drveće, razveselili su nas.

Odmor uz sladoled

I na kraju, zaslužen odmor pred povratak u Ečku: sladoled i limunada, kokice.

SRPSKA SOBA
                                                                    RUMUNSKA SOBA