U okviru projekta Instituta za javno zdravlje Vojvodine u našoj školi je u ponedeljak, 26. 10. 2015. godine u 17h održana tribina pod nazivom ”Prevencija infekcije humanim papiloma virusom”.  U saradnji sa Domom zdravlja ”Dr Boško Vrebalov” iz Zrenjanina, predavanje je organizovala Mirjana Gilezan, pedagog škole. Predavanju je prisustvovalo 50% (N=26 ili u procentima 50%) roditelja ženske dece koja pohađaju peti, šesti i sedmi razred.

U prvom delu ovog susreta govorio je dr Bojan Čomagić, dok su u drugom delu roditelji postavljali pitanja i iznosili svoje komentare u vezi sa onim što su čuli i saznali o aktuelnoj temi. Nakon toga podeljene su im brošure, a popunili su i odgovarajuće upitnike.

Zadovoljstvo roditelja održanom tribinom bilo je evidentno uz izraženu želju da se edukativne tribine ovakvog i sličnog tipa što češće organizuju. Po rečima dr Čomagića koji je ovakvu tribinu realizovao i u drugim školama, najveći odziv roditelja bio je upravo u našoj školi.

About Author