Ovaj četrnaestogodišnji dečak, učenik naše škole, prvo je počeo da crta, pa je tek onda prohodao. Draško Čvarkić crta od svoje šeste godine i od tada počinje otkrivanje njegovog talenta. U jedanaestoj godini, kako sam kaže, počinje da se bavi ozbiljnijim radom. Do sada je imao tri samostalne izložbe. Najviše voli da crta grafitnom olovkom, rado se se posluži i tušem i rapidografom. Njegova strast je crtanje portreta i stripova, pa je Draškovo životno opredeljenje da se bavi umetnošću i grafičkim dizajnom. Sigurni smo da će se o njemu tek čuti u budućnosti, a u međuvremenu, ukoliko želite da dobijete neposredniji uvid u njegovo umeće, veštinu i nadahnutost, pratite njegov rad i bolje ga upoznate, možete posetiti stranice na kojima ima svoje registrovane profile: Drawings -Draško Čvarkić  (lična stranica na Fejsbuku), Draško Čvarkić – You Tube (video tutorijali).