izveštava učiteljica Lavinjika Brenda

U ponedeljak, 04. 10. 2017. učestvovali smo na likovnoj koloniji “Obojeni svet ” u Torku, koja je organizovana od strane Rumunskog centra iz Novog Sada, gde učestvuju sve škole iz Vojvodine koje pohađaju nastavu na rumunskom jeziku. Naši učenici su imali priliku da pokažu svoj talenat i umeće kada je u pitanju likovna umetnost, kroz svoje crteže. Na ovoj manifestaciji učestvovali su učenici prvog razreda ( Mihail Silvan Bandu, Anđelina Dan,  Mišela Dan), Marijan Petrović, učenik drugog razreda, zatim učenice trećeg razreda Andrea Paun i Ana Banjaš, Nina Brenda,  Andrea Dević i Lorena Bugar, učenice četvrtog razreda i učenici starijih odeljenja: Vanesa Dan (peti razred), Laura Petrović (šesti razred) i Gavril Silvestru Bandu (šesti razred). Svim učesnicima uručene su diplome za učešće. Učenici su išli uz pratnju svojih učiteljica Lavinjike Brende i Dojne Bugar.