piše učiteljica Lavinjika Brenda

Udruženje “Deca Torka” organizovalo je 28. oktobra 2017. pozorišni festival za decu takmičarskog karaktera Festivalul Arlechin (Festival Arlekin). Konkurenti su se takmičili u četiri kategorije: pozorišne trupe, recitovanje poezije pisane književnim  jezikom, recitovanje poezije na banatskom dijalektu, monolog. Naša škola imala je takmičare u svim kategorijama. Najmlađi takmičar bio je Dominik Brndušević, koji je recitovao pesmu i osvojio prvo mesto. Nagrađen je diplomom i medaljom. Anđelina Dan i Mišela Paun (I razred), Andrea Paun (III razred), Duško Jon (VII razred) takmičili su se u veštini govorenja na banatskom dijalektu. Valentina Dan (monolog) osvojila je prvo mesto, takođe je nagrađena diplomom i medaljom. U kategoriji pozorišnih predstava, ove godine učestvovali smo sa dve grupe: mlađom grupom (učenici od I do IV razreda) i starijom grupom (učenici (od V do VII razreda). Mlađa grupa učestvovala je predstavom Punguța cu doi bani (Torbica sa dva dukata), a starija predstavom Cei trei hoți (Tri lopova). Gavril Silvestru Bandu osvojio je prvu nagradu za najbolju mušku ulogu i osvojili smo prvu nagradu za najbolje kostime. Tu smo se pokazali u najboljem svetlu i dobili glavni trofej Arlechin (Arlekin). Srećni smo i zadovoljni, jer se naš rad i trud isplatio, što nam daje podstrek da i dalje tako nastavimo.