U našoj školi je i ove godine obeležen 8. Novembar, Dan prosvetnih radnika. Proslavljen je prvi mali jubilej: prošlo je deset godina otkako su nastavnice Monika Brenda i Bisera Takač prvi put realizovale svoju ideju da na ovaj dan učenici dobiju priliku da se oprobaju u ulozi predmetnih nastavnika, odnosno, svih zaposlenih u školi. Protekle godine pokazale su da su učenici – oni koji su bili za katedrom, oni koji su bili u klupama, oni koji su izabrali da budu spremači i domari, bibliotekari i direktori, pedagozi – vrlo ozbiljni i posvećeni zadatku. Danas ponosno možemo da kažemo da je najveći uspeh cele ove priče u tome što se na kraju radnog dana, kada deca odu svojim kućama, za njima, a i za nama nastavnicima, u hodnicima škole oseća jedna dobra i zdrava energija, ime joj je poverenje između učenika i nastavnika.