izveštava učiteljica Sonja Vujić

Pozorišnom predstavom „Laza, materina maza“, pozorište BUKaART iz Beograda, 4. maja u 12 sati, obradovalo je učenike nižih razreda i drugare iz vrtića „Zvezdica“.

Laza, ili kako ga drugačije zovu „materina maza“, nije hteo da deli igračke, ide u školu, baca smeće u kantu za đubre, ide kod doktora, da čeka na semaforu, pere zube,… I lagao je drugaricu! Zašto je takav?!

Laza se boji policajca, doktora i Ane. Oni će da ga kazne, krtikuju, opominju. U društvu drugarice Ane, koja mu pomaže da postane dobar drug, vredan, pažljiv, poslušan, deca slušaju pesme Jovana Jovanovića Zmaja.

Nakon predstave, pozdravili smo se sa glumcima i čekamo da se opet vrate i povedu nas u svet mašte i poezije, da nešto lepo vidimo, poučno naučimo.