izveštavaju učiteljice Nataša i Lavinika

Osvanuo je sunčan i topao ponedeljak. Nije to tamo neki ponedeljak, ovo je ponedeljak, 3. septembar, prvi dan školske 2018/2019. godine. Na ulazu u školu veseli žagor drugara koji prepričavaju zanimljive detalje sa letnjeg raspusta. U pozadini, tiha grupa dece okružena odraslima. Nova generacija prvaka čeka da bude prozvana.

Prvo su ušli stariji učenici i razišli se po učionicama. U hol škole, potom, ulaze prvaci i njihovi roditelji. Dočekuju ih stariji drugari, sada učenici drugog razreda, i njihovi učitelji. Zanimljiv i veseo program, kao uvod u ono što ih čeka budućih dana u školi, pripremili su učitelj Luču i učiteljice Lavinika i Smiljka a izveli njihovi đaci, na srpskom i rumunskom jeziku.

Priredba je gotova, učiteljice Dojna i Nataša prozivaju svoje nove đake. Uz nemi pozdrav roditeljima, tridesetak prvaka kreće za svojim učiteljicama, velikim korakom na novo putovanje.

Srećno!

« од 6 »