Poštovani roditelji i učenici,

U skladu sa Pravilnikom o izmenama i dopunama pravilnika o kalendaru obrazovno-vaspitnog rada u osnovnoj školi za školsku 2020/2021. godinu, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, u cilju pripreme učenika osmog razreda, nastavnika i škola za završni ispit i ove godine organizuje probni završni ispit.

U svim osnovnim školama na teritoriji Republike Srbije učenici osmog razreda će 09.04.2021. godine, u 13 časova, u okviru probnog završnog ispita, polagati test iz matematike, dok će 10.04.2021. godine, u 9 časova, polagati test iz srpskog, odnosno, maternjeg jezika, a u 11:30 časova kombinovani test (biologija, geografija, istorija, fizika i hemija). Izrada testova traje 120 minuta.

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja