Predstavnici odreda izviđača „Čiča Janko” iz Perleza posetili su našu školu. Cilj posete bio je upoznavanje učenika sa izviđačima, sa onim što izviđači rade, kako i zašto to rade, kao i zašto je dobro biti izviđač. Kroz živu reč i kraći film, učenicima II, III i IV razreda predstavili su se njihovi vršnjaci – izviđači, članovi odreda koji je u poslednje vreme osvojio mnoge nagrade na izviđačkim takmičenjima.

izvidaciizvidaci-2izvidaci-3izvidaci-4

Izviđači su najpoznatiji i najmasovniji borci za prirodu. Oni skoro svakodnevno organizuju ekološke akcije i bore se za očuvanje životne sredine u čitavom svetu.  Prepoznaju se po maramama, smotrama, kampovanjima pod šatorima . . Odredi izviđača postoje u celom svetu (skauti), a mnoge poznate ličnosti bile su, ili su još uvek izviđači. Ali, to nije sve!

Saznajte više na sajtu Saveza izviđača Srbije, a onda požurite da postanete izviđač!