Važno je da saznaš što više o svojim pravima. Treba da znaš da ti prava pripadaju, da ti ih niko nije dodelio, ni roditelji, ni škola, ni država. Ali, nikada ne zaboravi da poštuješ prava drugih, i svojih vršnjaka, i odraslih. Imaš odgovornost da svoja prava uživaš sve dok time ne ugroziš nekog drugog i neko njegovo pravo. Ako želiš da tvoje pravo bude poštovano, trudi se da nikad ne ugroziš pravo drugoga (član 15 Konvencije o pravima dece).

Danas smo, trećeg dana Dečje nedelje, primenili i pokazali kako poštujemo svoje i pravo drugih na slobodno udruživanje – dan posvećen učenju i primeni člana, ali kroz igru i spontani razgovor. Igra je rezultat primene tog prava. Bilo je divno videti kako se stvaraju timovi za igru i koji su im bili kriterijumi.

Zanimljiva matematika koju u učenici VIII razreda prezentovali svojim malim drugarima i razne društvene igre obeležile su treći dan Dečje nedelje u našoj školi.

« од 17 »