izveštava učiteljica Nataša

U našoj školi je 28. februara 2017. održana prva palačinkijada. Zove se Dan palačinki zbog tradicije jedenja palačinki na taj dan kada je trpeza bila bogata zbog predstojećeg posta. Datum može da varira od 3. februara do 9. marta.

Palačinkijadu su organizovali učenici III1 uz svesrdnu pomoć roditelja i učiteljice.

Prvu etapu činila je priprema plakata. Ovde su učenici pokazali kako se primenjuje znanje i naučeno na časovima izbornog predmeta Od Igračke do računara ( rad u Wordu uz poštovanje pravopisa, preuzimanje materijala sa interneta uz poštovanje autorskih prava i, na kraju, uklapanje sadržaja, pa štampanje).

Drugoj etapi pridružili su se roditelji i učiteljica i napravili razne palačinke: američke, u boji, palačinke sa različitim punjenjem, „vezene“ palačinke, tortu od palačinaka, pa još jednu, palačinke sa šlagom…

Trećoj etapi, ujedno i najslađoj – degustaciji, pridružili su se i svi učenici od I – IV razreda.