Ovogodišnja manifestacija Gradske narodne biblioteke posvećena je rano preminulom pesniku Igoru Kolarovu. Po prvi put od njenog osnivanja predvodi je petoro pesnika: Jasminka Petrović, Uroš Petrović, Dušan Pop Đurđev, Branko Stevanović i Dejan Aleksić. Danas je u našoj školi gostujući pesnik bio Dejan Aleksić. Sa svojim stihovima upoznalo nas je skoro tridesetoro učenika. U tom pesničkom nadmetanju najmlađih, Dejan Aleksić je uz pomoć bibliotekara zrenjaninske i školske biblioteke najuspešnijima proglasio Anđelu Klopotan (III1), Lorenu Bugar (IV3), Ognjena Šojića (IV1) i Tašu Simić (VII2). Pesnička štafeta održava se u periodu od 16-27. aprila, a prvih dana maja u Kulturnom centru biće objavljeno najtalentovanije dečje pesničko stvaralaštvo.

PESNIČKA ŠTAFETA 2018

Bez naslova, Anđela Klopotan