✏ Nataša Nenin

Učenici IV1 koji pohađaju Građansko vaspitanje se u okviru ovog predmeta upoznaju sa načinom organizovanja i rada na ekološkim i drugim problemima, kao što su ekološke akcije.

Tim povodom, izašli su na teren i sagledali probleme koje imamo u okviru školskog dvorišta. Pošto se zbog ogromne cisterne koja naše dvorište čini nebezbednim, koja zauzima veliki deo školskog parka, narušava izgled škole a stoji i oni koji su je postavili nikako da je ukopaju ili sklone, ne može pokrenuti uređenje parka – učenici donose odluku da se renovira, modernizuje, OSLIKA ZID koji opasuje park i teren. Kompletan plan akcije dat je u PDF – u i može se preuzeti sa sajta.

Učenici IV1 pozivaju sve zainteresovane da se uključe u akciju kroz donacije u novcu (koji je potreban za oslikavanje 90 metara zida) u kutijama koje će biti postavljene u školu i u selu na više lokacija, učešće u oslikavanju zida, popunjavanju rupa i sređivanju oštećenja.

• Akcija prikupljanja donacija za boje, četke i ostali materijal počinje 21. 3. 2022. na Međunarodni dan boja
  • Akcija oslikavanja zida počinje 22. 4. 2022. na Dan planete Zemlje
  • Planirano je da se akcija završi i zid svečano „otvori“ 1. 6. 2022. na Svetski dan deteta