All posts by drsabovljev

PALAČINKIJADA

izveštava učiteljica Nataša

U organizaciji učenika IV1 i uz značajnu pomoć roditelja, i ove godine obeležen je Svetski dan palačinaka. Degustaciji ovog aromatičnog, slatko-slanog jela, pridružili su se i učenici ostalih odeljenja. Izbor je bio lep: šarene, čokoladne, voćne, sa peksmezom, orasima, medom… Tu su bile i palačinke sa slatkim sirom, pa i američke palačinke. Ipak, najviše se čekalo na vruće, debele palačinke, koje su mirisale na vanilu i mamile na još jedan zalogaj.

SAVINDAN 2018.

Danas je u našoj školi svečano obeležena školska slava Sveti Sava. Izvođenjem himne, recitalima i igrokazima podsetili smo se humanosti i plemenitosti Svetoga Save. Priredbu su najvećim delom organizovale naše učiteljice, horom je dirigovao Filip Baloš, nastavnik muzičkog, dok se za scenografiju pobrinula učiteljica Marija Novaković, koja je i autor svih scenografskih elemenata. Kolač su osveštali naši veroučitelji Goran Boloban i Gabrijel Bandu, a ovogodišnja kuma, nastavnica geografije Jelena Savičić, predala je jabuku (simbol kumstva u našoj školi) budućoj kumi, nastavnici engleskog jezika Marineli Vukolić.