Tradicionalna Smotra učenika recitatora Srbije ”Pesniče naroda mog” u organizaciji Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Saveza amatera Srbije, za područje grada Zrenjanina održana je u petak, 11. marta 2016. godine. U kategoriji mlađeg uzrasta (od 1. do 4. razreda osnovne škole) školu su predstavljali: Mihajlo Kuručev, Anđela Lopez Mendez, Milica Kuručev, Bojana Nadlački i Nina Pajević. U kategoriji srednjeg uzrasta (od 5. do 8. razreda) nastupili su: Ana Ninković, Sonja Filip, Anđela Miok, Milica Menjić, Dalia Đorđević i Vanja Jurošević.

Odlukom žirija recitatori koji su se plasirali za zonsko takmičenje su: Anđela Lopez Mendez (2. razred), Bojana Nadlački (4. razred), Nina Pajević (4. razred) i Vanja Jurošević (8. razred).

Radom recitatorske sekcije s višegodišnjim uspehom rukovodi učiteljica Marija Novaković.

recitatori,niži razredi

recitatori, viši razredi