izveštava učiteljica Nataša Nenin

Dečju nedelju obeležila je igra, dobro raspoloženje, vedre boje i sunce.

Prvi dan smo ugostili glumce i uživali u odličnoj predstavi.

Sledeći dan bio je posvećen sportu. Svi učenici su imali prilike da se okušaju u zanimljivim igrama, doduše unutra jer je padala kiša, ali bilo je vrlo dinamično.

Sreda je svanula osunčana, a naše školsko dvorište obojili smo najlepšim bojama. Odeljenske slike predstavljaju svu lepotu dečjeg druženja i zajedništva.

Četrvrtak je bio vrlo svečan dan. Učenici IV1 i IV3 su prvacima, uz prigodnu svečanost, uručili Dobrodošlice u Dečji savez škole, koje su sami, uz podršku svojih učiteljica (Sofija Vujić i Lavinika Lapadat Brenda) napravili, ukrasili … Učenici IV1, Aron Brenda i Anđela Klopotan napisali su i pesme prvacima:

PRVACI

Dobrodošli prvaci,

novi đaci.

Uživajte u školi,

jer bez drugara duša boli.

Neka vaše školovanje

bude najlepše putovanje.

Lepo je biti prvak,

novi đak.

ARON BRENDA IV1

Puno muka, mnogo ruku,

To je nauka.

Slova i brojevi –

to se sve u školi uči.

Učitelj ili učiteljica

Pomoć će ti dati

Samo reci lakše će ti biti.

Klupe pune đaka,

dočekuju vrata od zlata!

Škola će sve promeniti

Na brdo ili planinu ćeš stići,

Pamet ćeš steći,

Samo uči, uči i pobedi.

ANĐELA KLOPOTAN IV1

Petak, cvrkutom nas priroda u goste pozvala. Rado smo se odazvali i sproveli ovaj prelep dan u parku dvorca „Kaštel“.

I na kraju, u ime Dečjeg saveza, učiteljica Nataša poručuje:

,,Pravo je vreme, da se vi, deca, upoznate sa svojim pravima, a mi, odrasli, podsetimo svoje odgovornosti i obaveze prema deci”. [Tekst u celini: POVODOM DEČJE NEDELJE ].