piše učiteljica Lavinika Brenda

U subotu 23. novembra, održan je šesti po redu pozorišni festival na rumunskom jeziku, za decu i omladinu “Arlekin”, u organizaciji Udruženja “Deca Torka”. Festival je bio podeljen na više kategorija; recitacije na književnom rumunskom jeziku, recitacije na banatskom dijalektu, monolog, skečevi i pozorišne predstave. Naši učenici su učestvovali sa recitacijama, dva skeča i dve pozorišne predstave. Najmlađi učesnici su bili deca iz zabavišta: Leonardo Radu i Marija Banjaš, koji su učestvovali skečom “Izgubljeni kačket”, koordinator Gabrijela Škaljak. Recitacije, skeč i dve pozorišne predstave je pripremila učieljica Lavinjika Brenda sa učenicima I – VIII  razreda. Po  odluci žirija skeč “Plaćeni svedok” je osvojio I mesto. Učesnici su bili: Vanesa Dan , Mišel Paun i Gavril Bandu. Gavril Bandu je osvojio nagradu kao najbolju mušku ulogu. Učenici od V-VIII spremili supredstavu “Istočno od Sunca i zapadno od Meseca”, dok su se učenici od I -IV raz. predstavili predstavom “Ribar i njegova supruga”, osvojivši drugu nagradu. Nagrada za najbolju žensku ulogu pripala je Anđelini Dan. Nagradu smo osvojili i za najbolje kostime, kao i za najbolju muziku. Anđelina Dan je recitovala i pesmicu na književnom jeziku. U banatskom dijalektu su recitovali Gavril Bandu i Valentina Dan, koja je osvojila drugo mesto. Sve pohvale našoj deci, trud im se isplatio.

fotografija: Lavinika Brenda