Dan prosvetnih radnika (8. novembar) u našoj školi obeleževa se već devetu godinu zaredom na taj način što učenici dobiju priliku da zamene svoje nastavnike, direktora, pedagoga, pomoćne radnike, bibliotekara, odnosno, učenici koji žele da toga dana budu u ulogama zaposlenih u školi, javljaju se pisanom prijavom na prethodno raspisani konkurs. Prijave potom razmatraju Monika Brenda i Bisera Takač, nastavnice voditeljke ovog našeg školskog internog projekta. U dogovoru sa predmetnim nastavnikom učenici se pripreme za čas i u učionice ulaze spremni: na svom času imaju pisanu pripremu, pripremljena sredstva za rad i radni dan otpočne vrlo ozbiljno. Pripremne radnje obave se i sa ostalim zaposlenima u školi. Dosadašnje iskustvo pokazalo je da učenici odgovorno pristupaju poverenim im zadacima, čak bivaju i stroži od svojih nastavnika kada je reč, na primer, o disciplini na času. Na kraju svog radnog dana predaju izveštaje o realizovanim zadacima, među kojima ima čak vrlo profesionalnih, a što je u vezi sa povratnom informacijom o uspelosti ovakvog vida obeležavanja Dana prosvetnih radnika.

konkurskonkurs-2

About Author