.

U Narodnoj skupštini u Beogradu, 10. jula, ministarka pravde svečano je uručila ugovore o dodeli sredstava prikupljenih po osnovu odlaganja krivičnog gonjenja (oportunitet) za 200 projekata od javnog značaja iz oblasti zdravstva, kulture, prosvete, socijalne zaštite i humanitarnog rada. Ugovor je potpisala direktorka škole Lavinika Brenda. Projektu naše škole Nabavka sprava za fizičko vaspitanje dodeljeno je 85550,00 dinara, a učenike u novoj školskoj godini već čekaju novi kozlić i novi pokretni stub sa tegovima za odbojku. ,,Tražila bih i više da sam znala da će nam sredstva biti odobrena, ali pošto prošle godine na istom konkursu nismo dobili ni dinara, ove godine oslonila sam se na skromnost, nadajući se pozitivnom odgovoru”, rekla nam je naša direktorka, a mi kažemo, odlično, bolje išta nego ništa, vredno je!